Zgłoś się do TOP Women w e-biznesie

Trwają zapisy do IV edycji projektu TOP Women w e-biznesie. To bezpłatny, edukacyjno
– rozwojowy programu projekt w formule on – line, dzięki któremu kobiety robią odważny krok w kierunku życiowej zmiany – otwierają firmy, zmieniają pracę, zdobywają nowe kompetencje, po prostu stawiają na siebie. Dowód? Do trzech edycji programu, łącznie zgłosiło ponad 3000 kobiet z Polski i z zagranicy, wydano około 700 certyfikatów a absolwentki programu otworzyły i dalej rozwijają swoje biznesy, dzieląc się doświadczeniem i zachęcając inne kobiety do udziału w projekcie, który może odmienić ich życie.

Top women

Kobiety chcą działać – potrzebują tylko zachęty i konkretnego wsparcia!

Jak wynika z raportu badania, przeprowadzonego przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research na zlecenie Nest Banku i Fundacji Kobiety e-biznesu, głównym powodem, dla którego kobiety otwierają lub chcą otworzyć firmę, jest chęć bycia niezależną. Zadeklarowało tak ponad 41% aktualnych i aż 59% przyszłych przedsiębiorczyń, które wzięły udział w badaniu. Wśród innych motywacji znalazły się chęć pracy na własnych zasadach, perspektywa lepszych zarobków, czy większa swoboda oraz możliwość samorozwoju. Ponadto aż 64% łącznie – obecnych i przyszłych przedsiębiorczyń zadeklarowało, że to ich marzenie. To czego obawiały się najbardziej to, że nie poradzą sobie z prowadzeniem działalności, stracą pieniądze, nie odnajdą się w zmieniających się przepisach. Obawy te nie zatrzymują ich jednak przed wejściem do świata biznesu. I choć nadal znamienny jest zdecydowanie większy udział mężczyzn w stosunku do kobiet prowadzących działalność, to coraz częściej biznes ma kobiecą twarz. Kobiety chcą rozwijać się biznesowo
– potrzebują po prostu większej zachęty, mentoringowego i merytorycznego wsparcia, o czym świadczy właśnie bardzo duża liczba zgłoszeń do programu.

Top Women w e-biznesie…więcej niż szkolenie

Program Top Women w e-biznesie ( https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen/)  jest właśnie odpowiedzią na realne potrzeby i obawy kobiet dotyczące ich zawodowej przyszłości. Powstał z inicjatywy Fundacji Kobiety e-biznesu, której założycielki wspierają kobiety w edukacji, dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem, budują wspierającą i inspirującą się kobiecą społeczność. Ich celem było stworzenie dobrego jakościowo kursu szkoleniowego dla kobiet. Udało się. Co więcej, nie jest to kolejne szkolenie, podczas którego zdobywasz tylko wiedzę dot. prowadzenia biznesu on – line, rozwinięcia kompetencji w tym obszarze, czy poznania najważniejszych narzędzi, które mają Ci w tym pomóc. To projekt, dzięki któremu naprawdę zrozumiesz na czym polega prowadzenie biznesu, dowiesz się jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce m.in. dzięki warsztatom i case studies specjalistów z różnych branż, przejdziesz także wizerunkową metamorfozę, która doda Ci pewności siebie. Będziesz też miała możliwość poznania ciekawych ludzi i wymiany doświadczeń a atmosfera naszych spotkań jest naprawdę wyjątkowa i inspirująca! Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu. Połączenie tych wszystkich elementów i wysoka jakość szkolenia, możliwe są m.in. dzięki zaproszeniu do programu ekspertów i szkoleniowców ze znanych firm i organizacji takich jak: Allegro, Nest Bank, Visa, Paczka Orlen, PAIH Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Przelewy24, Future Collars, Hebe, Ziaja, Sky-shop, Bateau, Polska Izba Gospodarki elektronicznej.

Co mówią partnerzy projektu?

Jesteśmy partnerem merytorycznym edukacyjnego programu Top Women w e-biznesie od samego początku jego powstania , ponieważ dostrzegliśmy jego potencjał i uwierzyliśmy w sukces. To ważna inicjatywa, która skupia się na aktywizacji zawodowej i wyrównywaniu szans kobiet w biznesie. Jako Fundacja Polska Bezgotówkowa mamy świadomość wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się na co dzień szczególnie mali przedsiębiorcy  Wpieramy mocno przedsiębiorczość i edukację cyfrową – nie tylko kobiet. Wiemy jak istotne są tego typu programy. Dzięki nimi powstają nowe lokalne biznesy, a istniejące  rozwijają się i zwiększają swój zasięg. Doceniamy kobiecy potencjał i kibicujemy wszystkim przedsiębiorczym Paniom– komentuje Anna Spychalska-Grzeszek, dyrektor obszaru marketingu i produktów w Fundacji Polska Bezgotówkowa.

E-commerce rozwija się bardzo dynamicznie, a logistyka jest jego filarem. ORLEN Paczka jest jednym z liderów w kategorii dostaw do automatów paczkowych. Dlatego zależy nam na edukowaniu przedsiębiorczyń jak wykorzystać potencjał drzemiący w logistyce. To nie tylko forma dostawy przesyłek ze sklepu do kupującego. To również ogromny driver napędzający sprzedaż. Często forma i cena dostawy decyduje o wyborze danego sklepu. Konsumenci są niesamowicie wrażliwi na cenę przesyłki. Już zaledwie 2 zł w cenie dostawy zmienia preferencje zakupowe 52% konsumentów. Zrozumienie wrażliwości cenowej i tego jak ją wykorzystać to podstawa sukcesu w e-handlu. Tego właśnie chcemy nauczyć osoby rozpoczynające swoją przygodę z e-commerce. – powiedział Bartosz Bielak, Członek Zarządu RUCH S.A., operatora logistycznego ORLEN Paczki.

Po raz kolejny ambasadorką programu jest Małgorzata Ohme, jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek oraz dziennikarek w Polsce. Od lat wspiera i motywuje kobiety do rozwoju i działania.

250 kobiet może bezpłatnie uczestniczyć w projekcie

 Do udziału w programie zgłosić się może każda kobieta niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia, która potrzebuje zmiany. To bezpłatny projekt od kobiet dla kobiet, które marzą o własnym biznesie, mają na niego pomysł, ale nie wiedzą, jak zacząć bądź szukają pomysłu na siebie. To również dobra propozycja dla kobiet, które chcą zmienić zawód, rozwinąć markę osobistą, zdobyć nowe kompetencje, także cyfrowe i poznać inne osoby, które wspierają, inspirują i motywują.

Myślisz, tak to projekt idealny dla mnie i co dalej? Wystarczy wysłać zgłoszenie, w którym przedstawisz swoją motywację – przekonasz, że ten program jest właśnie dla Ciebie. Dlaczego jest to warunek konieczny? Z każdą edycją rośnie liczba zainteresowanych kobiet – do ostatniej edycji zgłosiło się prawie 800 kobiet na 250 dostępnych miejsc. Potrzebne jest zatem kryterium wyboru. Pomysłodawczyniom projektu zależy na tym, żeby wzięły w nim udział kobiety, które są najbardziej przekonane i w 100% chcą wykorzystać możliwości jakie daje im ten program.

Jesteś gotowa na zmianę? Zapraszamy: https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen/formularz-zgloszeniowy/

Czy naprawdę warto? Najlepiej opowiadają o tym absolwentki programu, które dziś realizują swoje cele, spełniają zawodowe marzenia, nabrały pewności siebie.

Girl Power to hasło, które mogłoby stać się głównym hasłem reklamowym tegorocznej edycji programu Top Women w e-biznesie. Dziewczyny dla dziewczyn przygotowały wyjątkowy (bo wirtualny) wielotygodniowy obóz treningowy, którego celem była edukacja, wzajemne wsparcie i pomoc w rozwijaniu własnej przedsiębiorczości. Fundacja Kobiety e-biznesu stworzyła wspaniałe środowisko inspirujących pomysłów, niebywałych biznesów i przedsiębiorczych kobiet. Tutaj nie było słowa „nie”, tylko zawsze pojawiało się pytanie” Jak możemy Ci pomóc, by przekuć Twoje marzenia w sukces”. Ogromna energia i motywacja płynęła z każdego modułu  a zajęcia były stworzone w taki sposób, że odnalazły się tam zarówno Panie które już wiedzą coś na temat biznesu online, ale również te, które swoje pierwsze kroki mają przed sobą. –  podsumowuje projekt Daria Waśkowiak, absolwentka  minionej edycji

Uczestniczki często w swoich opiniach podkreślają, że oprócz zdobycia solidnej i praktycznej wiedzy, przeszły wewnętrzną przemianę, poznały ciekawe osoby, z którymi mogły dzielić się obawami, doświadczeniami, pomysłami a dzięki wzajemnej motywacji udało się im się zrobić krok w kierunku zmiany.

Program edukacyjno – rozwojowy TOP Women w e-biznesie, to była dla mnie nie tylko fantastyczna przygoda, do której zbierałam się 2 lata, to także ogrom zdobytej wiedzy, kolebka emocji oraz nowe znajomości Udział w programie wpłynął pozytywnie na moją motywację do ruszenia z miejsca po przestoju spowodowanym różnymi zawiłościami losu. Dzięki wsparciu Organizatorek, Partnerów Programu, Uczestniczkom Top Women, zyskałam większą pewność siebie i odwagę, aby podjąć kolejne kroki w moim nowym życiu zawodowym. Zauważyłam, że nie tylko ja borykam się z wieloma problemami czy wątpliwościami. W czasie trwania programu rozpoczęłam tworzenie swojej marki osobistej, jako Towarzyszka Biznesu. Zaczęłam na poważne zajmować się tym, nad czym ciężko pracowałam i szkoliłam się ostatnie kilka miesięcy –  o udziale w projekcie opowiada Justyna Bratek, która wzięła udział w jego III edycji

Program IV Edycji Top Women w e-biznesie – jeszcze więcej praktyki

Tegoroczny cykl szkoleń, podobnie jak poprzednie, obejmuje 7 weekendowych sesji on-line, prowadzonych przez profesjonalistów, którzy znają najnowsze trendy oraz rozwiązania dla biznesu. Program zakłada praktyczne wykorzystanie wiedzy przekazywanej przez prowadzących wykłady ekspertów. Uczestniczki będą pracować na konkretnych przykładach – metodą warsztatową, otrzymają też możliwość testowania poznanych narzędzi. Będą na „żywo” uczyć się jak tworzyć stronę www na WordPress, budować sklep internetowy na platformie Sky-Shop oraz poznają wsparcie Allegro dla sprzedawców.

Nauczą się jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić e-biznes, zaprojektować samodzielnie własną stronę internetową oraz zbudować platformę skutecznie sprzedającego sklepu internetowego. Poznają tajniki kreowania profesjonalnego wizerunku marki oraz budowania jej świadomości za pośrednictwem social mediów. Zdobędą umiejętność promowania swojej witryny w wyszukiwarce oraz wykorzystywania narzędzi do mierzenia efektywności działań w on-line. Każda z uczestniczek, która ukończy kurs otrzyma certyfikat oraz pakiet narzędzi od Fundacji i Partnerów, które pomogą w ich przyszłych biznesach.

O Fundacji  

Fundacja Kobiety e-biznesu to polska organizacja non-profit zajmująca się edukacją z zakresu narzędzi cyfrowych, e-commerce oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Organizacja dostarcza ciekawe analizy rynkowe, prowadzi działania przeciwdziałające wykluczeniu cyfrowemu. Jednym z celów Fundacji jest też poprawa życia kobiet i ich rozwój zawodowy. Założycielki Fundacji – Anna Heimberger, Dorota Bachman, Agnieszka Brytan-Jędrzejowska chcą pomagać kobietom , Seniorom oraz osobom niepełnosprawnym w rozwoju kompetencji prowadzenia e-biznesu. Flagowym projektem Fundacji jest kurs edukacyjny TOP Women w e-biznesie oraz Konkurs Kobieta e-commerce. Aktualne wydarzenia oraz publikacje można śledzić na stronie www.kobietyebiznesu.pl

Kontakt dla mediów:

Ewa Soboń – Kosacz
Rzecznik prasowy
e.kosacz@kobietyebiznesu.pl

Udostępnij:

Pobierz bezpłatny ebook

Jak założyć sklep na Facebooku i Instagramie?

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie zapoznasz się tutaj: polityka prywatności.